pzzeid@gmail.com

Warsztaty edukacyjne 2018

Sekcja Jeży Pigmejskich

Warsztaty edukacyjne 2018

Październik to bardzo pracowity miesiąc dla naszych członków. Hodowla Jeżynka z ramienia Polskie Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Pigmejskich Jeży Afrykańskich, wraz z lekarzem weterynarii odwiedziła SP Nr 11 w Starachowicach, klasę V.
Warsztaty, które przeprowadzamy w szkołach, przedszkolach, klubach to nie tylko ciekawa lekcja przyrody, ale również lekcja wrażliwości i poszanowania różnych form życia.

15 października br. Hodowla jeży pigmejskich Twin Peaks z ramienia Polskie Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Pigmejskich Jeży Afrykańskich, gościła w Przedszkole Nr 2 Słoneczko w Wołowie z okazji finału akcji “Jesienne zbieranie kasztanów”.
Celem wizyty było edukowanie najmłodszych w kwestii żywienia jeżyków oraz opieki nad nimi, a także przedstawienie różnic między jeżem pigmejskim, a europejskim.
Dzieci okazały się cudownymi słuchaczami, zadawały mnóstwo pytań.
Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze, a wiedza najmłodszych została wzbogacona o cenne informacje.
Dla przedszkolaków było to wyjątkowe przeżycie, które na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Wakacje to czas prelekcji. Ponownie gościliśmy w Klubie Spółdzielczym Wanacja. Sylwia miała dwa spotkania z dziećmi. Pierwsze odbyło się pod tytułem: „Ciekawa lekcja przyrody”, drugie „Jeż pigmejski – opieka nad zwierzętami” Były zabawy, konkurs oraz kąpanie jeża. Dzieci okazały duże zainteresowanie jeżykami.

Kwiecień: Byliśmy w SP nr 9 w Starachowicach. Spotkanie z Jeżem objęło najstarsze klasy. Grupa objęła ponad 100-uczniów. Dyrekcja szkoły była zafascynowana, że prowadząca prelekcje potrafiła zainteresować tematem, niełatwą grupę słuchaczy . Otrzymaliśmy podziękowania w formie Dyplomu. Dziękujemy!

🙂

05.02.2018r Odbyła się prelekcja w Przedszkolu w Błaszczowie. Dzieci były zachwycone jeżykami. Dzieciom biorącym udział w konkursie rysunkowym zostały wręczone dyplomy.